![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 16152038
*
nr 1615 2038
Antoni TÃ pies
(1923-2012), Spanien
"A effacé", komposition, 1974. Signerad i blyerts, numrerad 13/90. Tryckt och utgiven av av Erker-Presse Färglitografi, bildmått: 54x75 cm, yttermått inklusive ram: 76x95 cm
Antoni Tà pies, katalansk bildkonstnär född i Barcelona 1923, död i Barcelona 2012.
Följerätt
Utrop:
10.000 kr
Såld:
7.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 19:26:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 13:58:11
1
Vinnande bud
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Antoni TÃ pies
Antoni Tà pies, katalansk bildkonstnär född i Barcelona 1923, död i Barcelona 2012.
Läs mer om Antoni TÃ pies
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antoni tapies antoni tà pies europa färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad spanien spansk spanska sydeuropa
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:08
*
Antoni TÃ pies
Antoni Tà pies, katalansk bildkonstnär född i Barcelona 1923, död i Barcelona 2012.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Antoni TÃ pies
nr 1615 2038
Antoni TÃ pies
(1923-2012), Spanien
"A effacé", komposition, 1974. Signerad i blyerts, numrerad 13/90. Tryckt och utgiven av av Erker-Presse Färglitografi, bildmått: 54x75 cm, yttermått inklusive ram: 76x95 cm
Antoni Tà pies, katalansk bildkonstnär född i Barcelona 1923, död i Barcelona 2012.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 10.000 kr |
Såld: | 7.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 13:58:11 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...![](/tema/themes/{AE3AED82-C4B2-4585-BF43-73EB3F38E365}_183x97.jpg)
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Antoni TÃ pies
Antoni Tà pies, katalansk bildkonstnär född i Barcelona 1923, död i Barcelona 2012.Läs mer om Antoni Tà pies
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antoni tapies antoni tà pies europa färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad spanien spansk spanska sydeuropa
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:08